Općina Martijanec >> ...iz kulture >> Otkrivanje Stope sv. Martina

Otkrivanje Stope sv. Martina

Otkrivanje Stope svetog Martina

„Stopu sv. Martina" postavili su pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture Republike Hrvatske:
- Europska mreža kulturnih centara sv. Martina
- Kulturni centar sv. Martin – Hrvatska
- Općina Martijanec u suradnji sa Župom sv. Martina biskupa iz Martijanca te Institutom za etnologiju i folkloristiku iz Zagreba, u okviru Europskoga kulturnog itinerara Sv. Martin iz Toursa, Europljanin, simbol dijeljenja, zajednička vrijednost koji je ocjenjuju Kulturnim itinerarom vijeće Europe.

„Stopa sv. Martina" otkrivena je u Martijancu 19. rujna 2015. godine u povodu obilježavanja 240. obljetnice posvećenja župne crkve sv. Martina biskupa.
„To je otisak bose stope, diskretno obilježen podijeljenim plaštem. Stopa nas vodi korak po korak tragom sv. Martina. Pokazuje nam put."

Ploča sv. Martin

Sveti Martin - govor načelnika