Općina Martijanec >> ...iz općinske uprave >> Županijska smotra dječjeg folklora

Županijska smotra dječjeg folklora

Zajednica kulturno umjetničkih udruga Varaždinske županije organizirala je županijsku smotru dječjeg folklora 17.04.2016. u Trnovcu. Na smotri je sudjelovalo 19 KUD-ova sa 22 grupe i 670 djece. Pozvan je bio i KUD Martijanec sa svojom tamburaškom i folklornom sekcijom.Odlukom žirija koji su činili gđa. Slavica Moslavac,gđa. Lana Moslavac i gosp. Dario Grčić na ,,Vinkovačke jeseni 2016,, pozvan je naš KUD Martijanec.Možemo biti neizmjerno ponosni na našu tamburašku i folklornu sekciju,koji uz iznimno veliku konkurenciju u rujnu putuju na državnu smotru u Vinkovce.Veliko hvala našim voditeljima gosp. Damiru Mumleku i gđi. Ivani Švagelj. Ponos našeg kraja i naše općine Martijanec su oni najmanji koji nas uveseljavaju iz godine u godinu svojim nastupima i posebnim naglaskom na njegovanje naših narodnih običaja i očuvanju tradicije naših predaka.

KUD Martijanec