Općina Martijanec >> ...iz općinske uprave >> 20. Županijska smotra učeničkog zadrugarstva

20. Županijska smotra učeničkog zadrugarstva

Osnovna škola u Martijancu bila je domaćin 20. županijske smotre učeničkog zadrugarstva, na kojoj je sudjelovalo 27 učeničkih zadruga s područja Varaždinske županije. Jubilarnu Smotru je otvorio varaždinski župan, Predrag Štromar, koji je pohvalio organizaciju domaćina te trud i zalaganje učitelja, voditelja sekcija i zadruga. - Drago mi je što je baš na ovoj, 20. obljetnici manifestacije, unatoč teškim vremenima nastupio rekordan broj učenika. Valja zahvaliti učiteljima koji pronalaze snagu i motiv za poticanje učeničkog zadrugarstva, rekao je župan i proglasio Smotru otvorenom. Povjerenstvo je odlučilo prvo mjesto dodijeliti učeničkoj zadrugi "Hižica" iz Osnovne škole Donja Voća dok su drugo mjesto podjelile zadruge OŠ iz Sv. Đurđa, Klenovnika i varaždinske Gospodarske škole. Treće je mjesto pripalo osnovnoškolskim zadrugarima iz Vinice. Inače, u Varaždinskoj županiji djeluje 37 učeničkih zadruga, što ju svrstava u državni vrh.