Općina Martijanec >> ...iz općinske uprave >> Zlatno priznanje učenicima Martijanca na međunarodnom natječaju

Zlatno priznanje učenicima Martijanca na međunarodnom natječaju

Učenice Osnovne škole Martijanec osvojile su zlatno priznanje na međunarodnom natječaju primjenjene umjetnosti na temu Sv. Martina u mađarskom Szombathelyju. Natječaj je povodom 1700. godišnjice rođenja Sv. Martina raspisala Osnovna umjetnička škola iz Szombathelyja i na njega su pozvani svi osnovnoškolci čije škole imaju neku vezu sa ovim svecem.

S obzirom da je Sv. Martin zaštitnik župe Martijanec, a po njemu je i Općina dobile ime, na natječaj su svoje radove poslali učenici okupljeni u likovnu sekciju i u sekciju izrade uporabnih i ukrasnih predmeta Učeničke zadruge. Učenici su realizirali i poslali na natječaj nekoliko predmeta, između kojih i medaljon sa slikom sv Martina te privjesak za ključeve u obliku drvenog čovječuljka sa sedam različitih likova sv. Martina – biskupa, putnika...Upravo su privjesci – koje su, pod vodstvom mentorica Sonje Đurkin (učiteljice likovnog) i vjeroučiteljice Dubravke Červek, izradile Iva Pahek, Sara Šantavec, Nikolina i Lana Zrinski – osvojili zlatno priznanje.

Nagrađeni će primiti nagradu na svečanoj dodjeli u Szambathelyju kamo će u pratnji učitelja i načelnika Općine, Marijana Horvata, otputovati u petak, 13. svibnja.

Učenici iz Martijanca jedini su dobitnici nagrade iz Hrvatske.