Općina Martijanec >> ...iz općinske uprave >> Odlični rezultati učenika Martijanca na atletskom natjecanju "Erste Plava liga"

Odlični rezultati učenika Martijanca na atletskom natjecanju "Erste Plava liga"

Atletičari Osnovne škole Martijanec, u utorak 6. rujna, nastupiti će na finalnom natjecanju "Erste plave lige" u Zagrebu. Riječ je o hrvatskoj dječjoj atletskoj ligi za učenike od trečeg do šestog razreda.

Učenici iz Martijanca sudjelovanje su izborili odličnim rezultatima ostvarenima na izlučnom natjecanju zadnjeg dana svibnja, održanom na varaždinskom Sportskom centru Sloboda.

Natjecalo se se 165 učenika iz 38 škola Varaždinske, Međimurske i Koprivničko-križevačke županije, od čega je njih čak 43-oje iz OŠ Martijanec pa je škola nagrađena statuom zbog brojnosti natjecatelja.

Učenici Martijanca su se istaknuli u više disciplina, a najuspješniji su bili Jakov Gložinić u bacanju vorterxa koji je zauzeo 1. mjesto kao i Ivan Peljušić te Arijana Vručina i Matija Posavec s trećim mjestom. Jednako je dobar bio i Matija Kučej s osvojenim srebrom na 600 metara i broncom u skoku u dalj. Treče mjesto je osvojio i Leo Tropšek u bacanju kugle dok je Matija Pokos zauzeo drugo mjesto u skoku u vis.