Općina Martijanec >> ...iz općinske uprave >> Predstavljena zbirka pjesama Ankice Bistrović "Vjenčić od kukurijeka"

Predstavljena zbirka pjesama Ankice Bistrović "Vjenčić od kukurijeka"

"Vjenčić od kukurijeka", naslov je zbirke pjesama Ankice Bistrović iz Martijanca, promovirane u koprivničkoj Gradskoj vijećnici.

Zbirka, koju je uz autoricu predstavila i prof. Ana Odak, posvećena je hrvatskim braniteljima i sastoji se od pet pjesničkih ciklusa i kratke priče, "Varaždin sanja u rukama anđela". - Ovu zbirku posvećujem svim braniteljima koji su u vrijeme opake opasnosti prekinuli studije, napustili radna mjesta i svoje domove, obukli odoru Hrvatske vojske i svoj život stavili na raspolaganje Domovini, napisala je u predgovoru zbirke Ankica Bistrović. Prof. Ivana Petričević je istaknula kako Kukurijek u naslovu zbirke svojom bjelinom simbolizira čistoću. Autorica zbirku otvara ciklusom " Topla kao materino krilo", gdje je vidljivo da je Domovina adresat njezine poezije.

Poezija je u zbirci popraćena likovnim radovima koji prate motive iz pjesama pa je recenzentica napisala: - Uočljivo je da se autorica kao poznavateljica likovnog sadržaja poslužila i vizualnom igrom. Sinergija lirskog i likovnog sadržaja vidljiva je u tehničkom oblikovanju zbirke. Autorica je svoje misli iskazala i slikovnim prilozima, rečeno je.

Ankica Bistrović ekonomistica je po struci, živi u Koprivnici i ovo joj je treća objavljena zbirka poezije. Dobitnica je brojnih nagrada, između kojih i one na natjecanju Domoljubne poezije Udruge branitelja Vukovarsko- srijemske županije, "Pjesmom protiv zaborava" za pjesmu "Vjerovala sam".

Zbirka poezije "Vjenčić od kukurijeka" predstavljena je u suradnji koprivničke Gradske knjižnice i čitaonice "Fran Galović" te Povijesnog društva Koprivnica".

Promociji zbirke prisustvovali su mještani i načelnik Općine Martijanec Marijan Horvat te članice KUD-a Martijanec.