Općina Martijanec >> ...iz općinske uprave >> Priznanje Martijancu za čuvanje tradicije sv. Martina biskupa

Priznanje Martijancu za čuvanje tradicije sv. Martina biskupa

Općina Martijanec dobila je vrijedno priznanje Kulturnog centra sv. Martina – Hrvatska.
Kulturni centar je povodom jubilarne, desete obljetnice svog postojanja i 1700. godišnjice rođenja sv. Martina biskupa, dodijelio zahvalnice najzaslužnijim promicateljima milosrdnog sveca, između kojih i Martijancu.
U tekstu zahvalnice piše da se dodjeljuje za suradnju i potporu u očuvanju tradicije sv. Martina Biskupa te promicanju dijeljenja i zajedništva te njihovih premisa u ostvarivanju projekata Europskog kulturnog itinerera Vijeća Europe.
Općina Martijanec je nedavno bila gost Festivala sv. Martina u mađarskom Szombathelyju, a osmoškolke Martijanca dobile su nagradu na međunarodnom natjecanju za kreaciju predmeta veznih uz sv. Martina.
Martijanec vrijedno čuva tradiciju svog sveca zaštitnika. Općenito smo prepoznati kao Općina koja puno vremena i truda posvećuje čuvanju tradicije i kulture– rekao je načelnik Općine Martijanec, Marijan Horvat.