Općina Martijanec >> ...iz kulture >> Nastup KUD-a Martijanec u Kicarju
Poruka
  • EU direktiva e-Privacy

    Ove internetske stranice koriste "kolačiće" (eng. 'cookies') radi upravljanja prijavama korisnika, navigacijom i drugim funkcijama. Korištenjem naših stranica slažete se da možemo spremiti "kolačiće" na vaše računalo.

    Vidi dokumente e-Privacy direktive EU

Nastup KUD-a Martijanec u Kicarju

 

17.11.2012.godine Kulturno umjetničko društvo Martijanec sudjelovalo je na 11. srečanju ljudskih pevcev i godcev u Kicarju u Republici Sloveniji. Sama manifestacija održala se je pod nazivom " KICAR POJE IN IGRA". Za sudjelovanje na ovoj manifestaciji KUD-u Martijanec poziv je došao  od grupe "Stari prijatelji iz Kicarja". Prijateljstvo je sklopljeno prilikom zajedničkog nastupa u Ptujskoj Gori u Sloveniji. Nastup KUD-a  Martijanec primljen je sa oduševljenjem, a druženje uz tamburašku glazbu nastavljeno je dugo poslije službenog dijela manifestacije. Tom prilikom razvilo se i novo prijateljstvo sa grupom koja također njeguje narodne običaje iz Austrije, što će KUD Martijanec najvjerojatnije odvesti na gostovanje u Austriju. Nastupanjem izvan granica Republike Hrvatske KUD Martijanec predstavlja narodno bogatstvo i običaje našeg zavičaja, ali i svoje domovine.

 

20184  378374  579144