Općina Martijanec >> ...iz kulture >> Novosti iz KUD Martijanec
Poruka
  • EU direktiva e-Privacy

    Ove internetske stranice koriste "kolačiće" (eng. 'cookies') radi upravljanja prijavama korisnika, navigacijom i drugim funkcijama. Korištenjem naših stranica slažete se da možemo spremiti "kolačiće" na vaše računalo.

    Vidi dokumente e-Privacy direktive EU

Novosti iz KUD Martijanec

 

U subotu 14.04.2012.g održan je sastanak sa roditeljima i djecom koja se žele uključiti u rad Kulturno umjetničkog društva Martijanec. Želja nam je uključiti čim više djece, ali i odraslih u rad KUD-a radi očuvanja našeg kulturnog bogatstva, običaja naših krajeva bogate kulturne tradicije. Želimo sačuvati i oteti zaboravu nošnje i običaje našiha baka i djedova prenoseći te ljepote i kulturno bogatstvo na naše mlade naraštaje. Kulturno-umjetničko društvo djeluje kroz četiri sekcije: tamburašku, folklornu, literalnu i sekciju žena vezilja koje brinu o izradi narodnih nošnji te rukotvorina. No djeca ne mogu sama pa stoga pozivamo mladež svih dobnih skupina kao i ostale naše mještane da se aktivno uključe u rad KUD-a, a naročito u folklornu sekciju. Naše nošnje su prekrasne i svugdje gdje smo nastupali izazivale su poseban interes. Za djecu djelovanje u KUD-u znači razvijanje i širenje svjetonazora, putovanja u državi i van nje gdje predstavljaju svoju Općinu, ali i Republiku Hrvatsku (FOTOGALERIJA lanjskog nastupa u Ptuju). Ovakvim načinom rada razvijamo kod djece i mladeži ljubav prema svojoj domovini, prema svom kraju odnosno prema svom zavičaju. Pozivamo vas da zajednički drugima prenesemo kulturno bogatstvo našeg zavičaja. FOTOGALERIJA.