Općina Martijanec >> ...iz kulture >> KUD Martijanec na Cajnger placu
Poruka
  • EU direktiva e-Privacy

    Ove internetske stranice koriste "kolačiće" (eng. 'cookies') radi upravljanja prijavama korisnika, navigacijom i drugim funkcijama. Korištenjem naših stranica slažete se da možemo spremiti "kolačiće" na vaše računalo.

    Vidi dokumente e-Privacy direktive EU

KUD Martijanec na Cajnger placu

 

p1010207U nedjelju na ljetnoj manifestaciju u Ludbregu nazvanu Cajnger plac predstavila se i Općina Martijanec sa bogatim nastupom svog Kulturno umjetničkog društva. Nastupili su mali tamburaši iz Osnovne škole Martijanec (mlade nade KUD-a) pod vodstvom Tomislava Popovića, mladi folkloraši pod vodstvom  Zorana Đepine sa  suradnicama Jelena Đepina i Marina Hižak. Mali folkloraši  izveli su i dvije pjesme uz pratnju tamburaškog sastava KUD-a Martijanec. Za sam kraj bogatog nastupa članovi tamburaškog sastava izveli su nekoliko pjesama koje su oduševile prisutne građane. Poseban doprinos dala je sekcija žena vezilja koja se predstavila sa mnogo bogatih ručno izrađenih radova (stoljnjaci, tabletići, primjerci narodne nošnje našeg kraja i dr).