Općina Martijanec >> ...iz općinske uprave >> Obavijest za poljoprivrednike

Obavijest za poljoprivrednike

Savjetodavna služba, Podružnica Varaždinske županije, Ispostava Ludbreg izdala je slijedeću obavijest za poljoprivrednike:

Poslije 1. travnja započeti će zaprimanje zahtjeva za izravna plaćanja za 2015. godinu, zadnji rok za prijavu je 15.05.2015. godine.

Pomoć oko popunjavanja zahtjeva će Vam pružiti djelatnici:
Agencije za plaćanja u Varaždinu, Augusta Cesarca 2 (042/660-454,306-350, 300-755),
Hrvatske poljoprivredne agencije u Varaždinu, Zagrebačka 15 (042/212-050, 201-060),
Savjetodavne službe u Varaždinu, Anina 11 (042/301-001, 200-332)i
Savjetodavne službe u Ludbregu, Matije Gupca 6 (042/810-454)
Sa sobom obavezno ponijeti KORISNIČKO IME I LOZINKU.

Minimalna površina za dobivanje izravnih plaćanja je 1ha ukupnih obradivih površina.

Koji nemaju minimalnu površinu od 1 ha mogu ostvariti proizvodno-vezanu potporu u stočarstvu ako ona iznosi najmanje 760 kn godišnje.

Prije podnošenja zahtjeva sve promjene oko zemljišta morate prijaviti u Agenciju za plaćanja, a sve promjene oko brojnog stanja stoke na OPG-u u Hrvatskoj poljoprivrednoj agenciji.

Svi poljoprivrednici koji imaju posjed veći od 15 ha obavezno se mora javiti u Agenciju za plaćanja da mu se aktiviraju i izračunaju ekološki značajne površine na gospodarstvu. Njih moraju imati više od 5% ukupnih površina na svom gospodarstvu.

Svi poljoprivrednici koji imaju od 10- 30 ha zemljišta moraju se pridržavati plodoreda i imati najmanje dvije kulture na svom gospodarstvu, a oni sa više od 30 ha tri kulture. To su uz ekološki značajne površine uvjeti za dobivanje zelenih plaćanja uz osnovna plaćanja po površini.