Općina Martijanec >> ...iz općinske uprave >> Donirana vatrogasna vozila i Međunarodna taktično pokazna vježba gašenja požara gospodarskog objekta i raslinja - "Robin 2016." u Martijancu 30. svibnja
Poruka
  • EU direktiva e-Privacy

    Ove internetske stranice koriste "kolačiće" (eng. 'cookies') radi upravljanja prijavama korisnika, navigacijom i drugim funkcijama. Korištenjem naših stranica slažete se da možemo spremiti "kolačiće" na vaše računalo.

    Vidi dokumente e-Privacy direktive EU

Donirana vatrogasna vozila i Međunarodna taktično pokazna vježba gašenja požara gospodarskog objekta i raslinja - "Robin 2016." u Martijancu 30. svibnja

Pripadnici Vatrogasne postrojbe okruga Nottinghamshire iz Velike Britanije predali su DVD-u Martijanec i DVD-u Mali Bukovec dva rabljena navalna vatrogasna vozila marke Dennis Sabre proizvedena 2001. godine. Vozila, vrijedna više od pola milijuna kuna, opremljena su različitom opremom za gašenje vatre i spašavanje. Ovo je samo jedna u nizu mnogih donacija, koje su - zahvaljujući dugogodišnjem čelniku vatrogastva Varaždinske županije i Općine Sveti Đurđ, Stjepanu Kovačeku - tijekom dvadeset godina iz Engleske stigla u županijsko vatrogastvo. S vozilima je iz Velike Britanije stiglo i šest instruktora koji su obučavali vatrogasce za uporabu različitih dijelova opreme. Nakon trodnevne obuke vatrogasci su svoju opremljenost, osposobljenost i interoperabilnost pokazali u dosad najvećoj taktičkoj pokaznoj vježbi ove vrste u ludbreškoj regiji - „Robin 2106.“. U taktičko-pokaznoj vježbi sudjelovalo je 138 vatrogasaca s područja cijele regije, ali i iz Međimurske i Koprivničko-križevačke županije te Slovenije i Velike Britanije, koristeći pritom 23 vozila u pet različitih požarnih sektora. Ključeve novog vozila predsjedniku DVD-a Martijanec, Saši Lenčeku, predao je međunarodni vatrogasni instruktor, Kevin Ruane, dok je ključeve vozila predsjedniku DVD-a Mali Bukovec, Kristijanu Golecu, predao glavni koordinator britanskog tima Grant Smith. Vozila je blagoslovio martijanečki župnik, vlč. Ivan Košutić. Nakon protokolarnih događanja, hrvatski i britanski vatrogasci su odigrali već tradicionalnu odbojkašku utakmicu.Tijekom svog boravka u ludbreškoj regiji Britanci su upoznati sa stanjem vatrogastva u sjeverozapadnoj Hrvatskoj. Jer, iznimno stroge strukovne norme u pogledu korištenja spasilačke opreme u Velikoj Britaniji dodatni su poticaj za već najavljene nove donacije vrlo skupih vozila i druge opreme.Svečanoj primopredaji doniranih vozila i opreme, uz mnoštvo je vatrogasaca, nazočio i velik broj uglednih gostiju, predvođen saborskom zastupnicom Božicom Makar, načelnikom Općine Martijanec, Marijanom Horvatom, načelnikom Općine Mali Bukovec Darkom Markovićem, načelnikom Općine Veliki Bukovec Zvonkom Hlebarom, načelnikom Općine Sveti Đurđ Josipom Janyjem te drugim gostima. Da ova suradnja ima podršku i s britanske strane ukazuje i javljanje uživo u program engleskog BBC-a posljednjeg dana operacije „Povratak Robina Hooda“.

Poslije vježbe odigrana je odbojka na pjesku Engleska - Hrvatska