Općina Martijanec >> ...iz općinske uprave >> Podignut klopotec u Martijancu

Podignut klopotec u Martijancu

U Martijancu je tradicionalno, po 19. put, podignut klopotec.
Domaćin Antun Jug je na Starom vrhu pozdravio stotinjak mještana koji su se okupili kako bi tradicionalno proslavili početak priprema ovogodišnje berbe.
Tako Martijanec nastavlja s jednim od glavnih obilježja Općine – njegovanjem tradicije.
Novi načelnik Općine Martijanec, Dražen Levak, podržava svaku inicijativu koja će dovesti Martijanec na turističku kartu ruralnog turizma, s naglaskom na čuvanje kulturne baštine.
Tako su već počele pripreme za klopotecijadu sljedeće godine, koja će uz Ivanje u Rivalnom i vuzmenku biti osnovna turistička priredba u začetku turizma martijanečkog kraja.
U Općini se nadaju kako će inicijativa za izgradnju Podravske brze ceste biti pozitivno riješena, čime bi ovaj kraj višestruko profitirao na turističkom, gospodarskom i sigurnosnom planu.