svibanj

Javna međunarodna pokazna vatrogasna vježba “Sudovčina 2018” u sklopu proslave Dana općine Martijanec

Općina Martijanec od 7. do 11. studenoga 2018. godine slavila je 130. obljetnicu svoga nastanka. Kako je program bio raznovrstan, u isti su uključene sve udruge s prostora Općine, a u subotu je bio red na vatrogastvu da povodom 25 godina rada VZO Martijanec prikaže svoju spremnost i operativnu sposobnost.

Vatrogasna zajednica općine Martijanec organizirala je i održala Javnu međunarodnu  pokaznu vatrogasnu vježbu u naselju Sudovčina, pod nazivom „Sudovčina 2018“. U vježbi su sudjelovala pobratimljena dobrovoljna vatrogasna društva DVD-a Martijanec, DVD Severin iz Bjelovarsko-bilogorske županije i PGD Ptujska Gora iz Slovenije. Po prvi puta DVD Martijanec ugostio je i DVD Brezovica iz Grada Zagreba, pri čemu je najviše pažnje u samoj vježbi plijenio njihov vatrogasni motocikl.

Osim svih gostiju koji su se odazvali na vježbu, istoj su prisustvovala i sva dobrovoljna vatrogasna društva iz Vatrogasne zajednice općine Martijanec: DVD Hrastovljan, DVD Čičkovina, DVD Madaraševec, DVD Slanje, DVD Rivalno – Gornji Martijanec, DVD Vrbanovec, DVD Martijanec te DVD Sudovčina kao domaćin. Tako se u vježbi okupilo više od 80 operativaca koji su ugasili požar otvorenog prostora, sanirali eksploziju lakirnice te ugasili požar radionice za preradu industrijske šibe.

Nakon same vježbe zapovjednica VZO Martijanec Tihana Huzjak postrojila je odjeljenja kako bi načelnik Općine Martijanec Dražen Levak obavio smotru te primio prijavak. Prigodnima su se u završnom dijelu događanja obratili i Zvonko Videc, tajnik Vatrogasne zajednice Varaždinske županije, te Saša Lenček, zamjenik predsjednika Vatrogasne zajednice Varaždinske županije ujedno i predsjednik Vatrogasne zajednice Općine Martijanec. U njihovim govorima upućene su čestitke sudionicima vježbe na prikazanom znanju, odnosno pohvaljena je suradnja s prijateljskim DVD-ovima po kojoj je ova vatrogasna zajednica poznata.

Foto : VZO Martijanec