ožujak

Načelnik Levak: Želim Vam dobro vino, te sretan i blagoslovljen blagdan svetog Martina, a svim Martinama i Martinima želim sretan imendan

Drage sumještanke, dragi sumještani,
dolazi nam Martinje blagdan dijeljenja, druženja i nebeskog zaštitnika Općine Martijanec Svetog Martina.

Nažalost zbog situacije s covidom 19 moram Vas pozvati da taj blagdan ove godine proslavite suprotno temeljnim postulatima slavljenja ovog sveca, odnosno bez velikih druženja, špelancija i okupljanja kao što smo to činili do sada činili.

Znam, reći čete da to onda i nije Martinje, ali doći će godine kada ćemo sve to nadoknaditi, a sada je najvažnije da očuvamo zdravlje svojih ukućana i prijatelja koji nas okružuju.

Zbog toga Vas pozivam da blagdan Sv. Martina ove godine proslavite u obiteljskom okruženju, odgovorno i dostojanstveno, sve prolazi pa će i ovo vrijeme proći, bit će vremena za slavlja pa ćemo sve propušteno znati nadoknaditi.

Sa željom da se svi što prije zdravi vratimo u svoju svakodnevicu želim Vam dobro vino, te sretan i blagoslovljen blagdan svetog Martina, a svim Martinama i Martinima želim sretan imendan.

Dražen Levak
Načelnik Općine Martijanec