19
travanj
2021

Obavijest Hrvatske zajednice općina / potres

Poštovane članice Hrvatske zajednice općina,
u ovom strašnom trenutku za našu Domovinu, pozivamo na jedinstvo, slogu i zajedništvo nas članica Hrvatske zajednice općina kako bismo djelima pokazali veliko domoljubno srce svih nas. Upravo stoga iniciramo odlučne korake kojima bismo pomogli napaćenom prostoru hrvatskih općina, kao i kompletnom ruralnom prostoru koji je pogođen nedavnom serijom potresa. Želja nam je potaknuti akciju prikupljanja sredstava za najugroženije općine koje su pretrpjele velika razaranja u vidu ovog nesretnog potresa. Pozivam ovim putem na slogu i zajedništvo svih nas jer ćemo samo tako prebroditi ove strašne lomove. Ljudski su životi ovdje od krucijalne važnosti. Možemo obnoviti građevine, ali u ljudskim srcima će ostati praznina napunjena strahom i patnjom pogođenog i ustrašenog pučanstva. Ovo je ključan trenutak u kojem valja pokazati snagu i odvažnost Hrvatske zajednice općina kao stožerne organizacije hrvatskih općina.

Uvjeren sam kako ćemo prebroditi i ove teškoće kao što sto samo prošli i kroz pakao Domovinskog rata i oslobađanje jedine nam i vječne Republike Hrvatske. Pomoć za stradala područja, odnosno općine na područja Sisačko-moslavačke županije i Zagrebačke županije možete realizirati uplatom na račun IBAN: HR0823600001101695768 s naznakom POMOĆ OPĆINAMA STRADALIMA U POTRESU te time pokazati humanost i empatiju prema vlastitom narodu i Domovini.
U nadi vašeg pozitivnog odgovora kao i konkretnog doprinosa
srdačno vas pozdravljam.

Martin Baričević
predsjednik Hrvatske zajednice općina
načelnik Općine Jasenice

pdf - 172.76 KB