ožujak

Obavijest o obveznoj sustavnoj deratizaciji

Obavještavamo Vas, da provodimo sustavnu deratizaciju u Općini Martijanec od 18.09.2019.g s početkom u naselju Vrbanovec, a zatim Sudovčina, Martijanec, Križovljan, Čičkovina, Hrastovljan, Madaraševec, Gornji Martijanec, Slanje i Rivalno.

Akcijom će se obuhvatiti naselja Općine Martijanec, kao i sve površine pogodne za razmnožavanje i zadržavanje glodavaca (smetišta, kanali).

Deratizacija će se obavljati sa zaštitnim kutijama po domaćinstvima u kojima će biti izložena meka. Za sve daljnje upute stoje Vam na raspolaganju djelatnici Odjela za higijenu, okoliš i sanitaciju Veterinarske stanice d.d. Varaždin.

Molimo Vas

• da štakore i miševe zakopate,
  • da zatrovane meke ne dirate i ne premještate,
  • da sve probleme oko mjera deratizacije na licu mjesta iznesete osoblju koje obavlja deratizaciju ili na br. 099/255-2080,
  • da za vrijeme postavljanja meka na Vašim domaćinstvima mora biti prisutna odrasla osoba.

Napominjemo da štakori i miševi ugibaju 3-7 dana poslije uzimanja meke.