18
lipanj
2024

Obavijesti o provođenu mjera sustavne deratizacije

Obavještavaju se mještani Općine Martijanec da će Zavod za javno zdravstvo Varaždinske županije provoditi mjere sustavne deratizacije na području Općine Martijanec od 2.11. do 7.11.2023. godine.

Deratizacija će se provoditi prema sljedećem rasporedu:

DATUM NASELJE
2.11.2023.g. Vrbanovec, Sudovčina
3.11.2023.g. Madaraševec, Čičkovina, Hrastovljan
6.11.2023.g. Gornji Martijanec, Rivalno, Martijanec, Križovljan
7.11.2023.g. Slanje

 

Početak sustavne deratizacije odgađa se u slučaju nepovoljnih vremenskih uvjeta.

Deratizacija će se vršiti antikoagulantnim rodenticidom na bazi bromadiolona za koji je antidot vitamin K-1 (Presol plus pšenica i Megalon parafinski blok)

Deratizacija će se provoditi prema „Programu mjera suzbijanja patogenih mikroorganizama, štetnih člankonožaca (Arthropoda) i štetnih glodavaca čije je planirano, organizirano i sustavno suzbijanje mjerama dezinfekcije, dezinsekcije i deratizacije od javnozdravstvene važnosti za Općinu Martijanec u 2023.g.“ te sukladno Provedbenom planu provođenja preventivne i obvezatne preventivne dezinfekcije, dezinsekcije i deratizacije kao posebne DDD mjere na području Općine Martijanec i prema Pravilniku o načinu provedbe obvezatne dezinfekcije, dezinsekcije i deratizacije (NN 35/07).