PROJEKT ZELENA MJESTA REKREACIJE I AKTIVNI ODRŽIVI TURIZAM

Dana 16. rujna 2024. godine je u Gradu Ludbregu održan sastanak partnera na projektu Zelena mjesta rekreacije i aktivnog održivog turizma, jednom od četiri strateška projekta unutar ITU mehanizma Urbanog područja Varaždin, čija uspostava je započela još 2021. godine. Na sastanku se raspravljalo o trenutnom statusu projekta, daljnjim koracima i terminskom planu realizacije svih planiranih aktivnosti.
Ukupna vrijednost projekta iznosi 6.487.527,63 €, od čega je 5.079.850,25 € bespovratnih sredstava. Projekt će se provoditi u razdoblju od rujna 2024. do kolovoza 2027. godine te obuhvaća ukupno 11 projektnih aktivnosti na području 9 jedinica lokalne samouprave.
U projektu, osim Općine Martijanec sudjeluju i susjedni gradovi i općine. Uz Grad Ludbreg, kao nositelj projekta, sudjeluju i gradovi Novi Marof i Varaždinske Toplice te općine Jalžabet, Trnovec Bartolovečki, Sračinec, Petrijanec i Sveti Ilija.
Projekt obuhvaća slijedeće projektne aktivnosti:
-Općina Martijanec: Izgradnja interpretacijskog centra slane vode- posjetiteljski centar Slanje (Slanci)
-Grad Ludbreg: Bike park, Kuća rijeke Bednje, Razvoj outdoor turizma Grada Ludbrega
-Općina Petrijanec: Drava – hrvatska Amazona
-Općina Sraćinec: Drava – hrvatska Amazona
-Grad Varaždinske Toplice: Razvoj outdoor turističke ponude Grada Varaždinskih Toplica
-Općina Trnovec Bartolovečki – Uređenje biciklističke staze i razvoj vodenih sadržaja uz rijeku Dravu
-Općina Jalžabet – Razvoj outdoor turizma Općine Jalžabet
-Grad Novi Marof – Uređenje planinarskih staza na području Novog Marofa
-Općina Sveti Ilija – Interpretacijski centar sjevernog toka rijeke Bednje s rekreacijskim centrom Slugovine