02
listopad
2022

Sveti Nikola u Martijancu – Podijeljeni darovi djeci iz Općine Martijanec

Na sam blagdan svetog Nikole, 6. prosinca 2019., podijeljeni su pokloni svoj djeci s mjestom prebivališta na području Općine Martijanec. Ukupno je pripremljeno i podijeljeno 270 paketa.

Najprije je sveti Nikola posjetio Osnovnu školu Martijanec gdje je podijelio poklone predškolskoj djeci i djeci od prvog do četvrtog razreda. Zatim su ti učenici u sportskoj dvorani održali prigodnu priredbu za svu ostalu djecu koja su sa svojim roditeljima napunila dvoranu. Nakon priredbe u dvoranu je ušao i sveti Nikola i podijelio bombone djeci što je izazvalo pravo oduševljenje, a na kraju su podijeljeni pokloni i svoj djeci koja su došla na priredbu.

Na samom početku programa okupljene je pozdravio i načelnik općine Dražen Levak te naglasio kako je ova podjela darova samo jedan od simboličnih i skromnih načina kojima  Općina Martijanec dokazuje kako prioritetno misli na svoje najmlađe mještane, te da će se ista tradicija nastaviti i u budućnosti.

Ovo je svakako bilo lijepo druženje na početku ovog mjeseca darivanja i najljepših blagdana.