Učenici trećeg razreda Osnovne škole Martijanec uspješno završili školu plivanja

Učenici trećeg razreda ( i jedan učenik četvrtog razreda) Osnovne škole Martijanec završili su školu plivanja koja se održavala na Gradskim bazenima Varaždin.

Škola plivanja provodila se kroz pet dana,  od 3. do 7. veljače 2020., po tri sata na dan, od 11:00 do 14:00 sati (ukupno 15 sati obuke).

Nakon inicijalnog testiranja učenici su bili  podijeljeni u dvije grupe: neplivači (potpuni početnici) i plutači (oni koji su imali osnovne plivačke vještine).

Program obuke vodili su treneri kineziolozi zaposleni na varaždinskim bazenima.

Na zadnjem satu učenici su imali završno testiranje te su im uručene diplome.

Neki su učenici stekli dodatna iskustva u pravilnom izvođenju tehnika plivanja dok je za druge to značilo stjecanje osnovnih vještina plivanja.

Školu plivanja, za svakog učenika, financirala je Općina Martijanec, a roditelji su snosili troškove prijevoza.