19
kolovoz
2022

Velik odaziv kulturne i akademske javnosti na izložbu fotografija Udruge Sveti Martin

Izložba fotografija udruge Sveti Martin iz Martijanca, otvorena u sklopu proslave Dana Općine prije nešto više od dva tjedna, u petnaestak je dana zaokupila veliku pažnju kulturne, ali i akademske javnosti.

Izložba se bavi povijesti martijanečkog kraja te očuvanjem kulturne baštine i tradicije.

Izložene fotografije tematski su podijeljene u sedam skupina prema naslovima: religija, škola, sport, gorice, djeca, vojnici i svatovi.

–  Naslovi tema otkrivaju nam koje su aktivnosti bile područje interesa naših predaka u 20. stoljeću. Na inicijativu udruge Sveti Martin, Općina je proslavila 130 godina od prvog osnutka i 25 godina od ponovne obnove Općine u Republici Hrvatskoj. Povijest Općine istraživali su naši vrijedni članovi, a kronološki pregled povijesti također je izložen na jednom od postavljenih izložbenih panoa – rekao je predsjednik Udruge, Ivan Ploh.

Predsjednik je najavio i izradu monografije Općine Martijanec te pozvao sve zainteresirane mještane da daju svoj doprinos projektu.