10
srpanj
2020

Velika izložba ususret Adventu u Slanju

Martijanec je spreman za Advent. Članice Crvenog križa iz Slanja u mjesnom su Vatrogasnom domu izložile svoje ručne radove na temu Adventa, koja je privukla čak 300-tinjak posjetitelja.

Izloženo je 250 svečarskih predmeta – adventskih vijenaca, božićnih kuglica za bor, vjenčića za vrata i još čitav niz božićnih ukrasa – a zanimljive kreacije je došao pogledati i načelnik Općine Martijanec, Dražen Levak.

– Svi ovi radovi su dio tradicije općine, a tradicija je identitet nekog kraja koji treba njegovati. Bez prošlosti nema niti budućnosti i Općina će rado poticati i podržati svaku inicijativu za očuvanje naše bogate kulturne baštine. Živimo u maloj općini, ali naša je tradicija velika – rekao je načelnik, čestitajući vrijednim ženama na njihovim rukotvorinama.

Foto: Zoran Kelin