22
lipanj
2024

Križni put u općini Martijanec

Pedesetak mladih župljana župe Martijanec obišlo je proteklog vikenda, uoči Cvijetnice,  13. korizmeni križni put. Vjernici su putem Isusove muke krenuli ujutro iz Vrbanovca i svoj put završili poslijepodne, u župnoj crkvi Svetog Martina u Martijancu, gdje je svetu misu predvodio vl. Ivica Košutić.

Križni put je pobožnost na spomen Isusove muke, od trenutka kada Isusa osuđuju na smrt do polaganja njegova tijela u grob. Sastoji se od 14 postaja, a za svaku se postaju u crkvama ili na javnim mjestima postavljaju slike ili kipovi s likovnim prikazom Isusove muke.

Molitveni dio križnoga puta sastoji se od pripravne molitve, pa zatim od 14 molitvi za svaku postaju i završne molitve.

Mladi župljani Martijanca za svoju su himnu izabrali “Krovove”, u kojoj jedan stih glasi…”vikat ću s krovova jer sam tvoj…”. – Tako je i naš zadatak mladih da ustrajemo u svojoj vjeri i da se ne stidimo pokazati je drugima jer Isus je umro za nas pa tako i mi njemu iskažimo hvalu – pojasnila je izbor himne u ime organizatora Ivana Đuran.

Foto: Dubravka Červek