Mladi poljoprivrednici iz Martijanca završili edukaciju potrebnu za ostvarivanje dodatnih poticaja

Jedanaest mladih poljoprivrednika iz Općine Martijanec i ludbreške regije završilo je trodnevnu edukaciju za mlade poljoprivrednike u organizaciji Savjetodavne službe, a u suradnji sa Općinom Martijanec.

Edukacija iz Programa ruralnog razvoja 2014-2020. je obavezna ukoliko osoba do 40 godina osim osnovnog želi ostvariti i dodatni poticaj za mlade poljoprivrednike.

Viša obrazovna struktura poljoprivrednog stanovništva će u konačnici pozitivno utjecati na društveno-gospodarski razvoj ruralnih područja i konkurentnost hrvatske poljoprivrede.

Ovom će se mjerom okoristiti svi oni koji se već bave ili tek kreću u poljoprivrednu proizvodnju.

Sredstvima iz programa će se financirati njihova edukacija i sustavno usavršavanje.