18
lipanj
2024

Nastup članova Kud-a Martijanec u Puli na 5. Dječjim folklornim susretima.

Članovi Kulturno umjetničkog društva Martijanec gostovali su u Puli kod KUD-a “Uljanik” na 5. Dječjim folklornim susretima od 02. do 03.srpnja 2022.godine. Najmlađi članovi dječje folklorne sekcije pod stručnim vodstvom gosp. Tihomira Kukulića izveli su koreografiju “Oj ti moj pajdaš”, “Zagorski tanci” dječje pjesme i plesove Zagorja. Cijelu koreografiju dodatno su uveličali članovi tamburaške sekcije pod vodstvom gosp. Borisa Važanića, jer su na pozornici bili jedini od svih izvođača koji su svojim instrumentima odsvirali navedenu koreografiju i zaslužno dobili najveći pljesak i ovacije. Ono što našem folkloru daje dozu posebnosti su i narodne nošnje našeg kraja kojima se izuzetno ponosimo. Sam program započeo je mimohodom svih gostujućih društava ulicama Pule do samog centra gdje se odvijala cijela ceremonija plesa, pjesme i svirke. Poseban detalj u mimohodu bila su unikatnu drvena kola ukrašena ručnim radovima naših Vezilja. Na ovaj način njegujemo i čuvamo tradicijsku baštinu našeg kraja kojom se izuzetno ponosimo. Samim tim promoviramo Općinu Martijanec i županiju Varaždinsku. Samim gostovanjem u Puli iskoristili smo slobodno vrijeme i razgledali znamenitosti Pule kojih ima izuzetno mnogo.