30
studeni
2023

Odluka o provođenju mjera zaštite od korona virusa prilikom okupljanja građana na području Varaždinske županije

Stožer civilne zaštite Varaždinske županije ne daje suglasnost za nijedno okupljanje građana na kojem se očekuje dolazak više od 100 osoba.

Za sva ostala okupljanja stanovnika na otvorenom ili zatvorenom prostoru (nastupi ili priredbe svih vrsta, sportske manifestacije, poslovna okupljanja, razna druženja starijih osoba i sličnog) Stožer preporučuje odgodu takvog okupljanja do daljnjega, jer iz objektivnih razloga nije uvijek moguće utvrditi zdravstveno stanje sudionika, mjesta i pokrajine koje su osobe posjetile u proteklih 14 dana, jesu li ili nisu bile u doticaju s osobom zaraženom virusom COVID-19, te imaju li osobe rješenje o samoizolaciji, a kojeg se ne pridržavaju.

U slučaju okupljanja suprotno preporuci Stožera, te za sva ostala okupljanja, organizatori su dužni osigurati najviše higijenske standarde, a koji se prvenstveno odnose na sljedeće:

U slučaju pojave zdravstvenih smetnji respiratornog sustava (kašalj, grlobolja, povišena temperatura) ne odlaziti u zdravstvene ustanove nenajavljeno, nego prethodno telefonski kontaktirati svojeg liječnika obiteljske medicine, koji će se po potrebi konzultirati s epidemiologom. Potrebno je dati podatke o tijeku bolesti i navesti svoje kretanje unazad 14 dana, osobito ako se radi o obitavanju u Italiji ili nekoj drugoj zemlji gdje je epidemija.

pdf - 665.44 KB