31
ožujak
2020

Održana je treća radionica u sklopu projekta Znanje je moć III u Općini Martijanec

U utorak, 10. travnja, održana je treća radionica na temu sprečavanja iskorištavanja ugovora o doživotnom i dosmrtnom uzdržavanju u Općini Martijanec. Projekt provodi Društvo osoba s tjelesnim invaliditetom Međimurske županije, a financira ga Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku.

Voditeljica projekta Josipa Mijulkov je najprije predstavila Udrugu i projekt Znanje je moć III, a nakon toga je riječ preuzela predsjednica Društva i pravnica, Miljenka Radović, mag. iur. Sudionici su dobili informacije o osnovnim razlikama između ugovora o doživotnom i dosmrtnom uzdržavanju te  načinima sklapanja i raskidanja istih. Na kraju radionice sudionici su postavljali pitanja i iznosili svoje komentare.

Iz udruge se zahvaljuju načelniku Općine Martijanec, Draženu Levaku na suradnji te Nadici Valek, predsjednici Udruge umirovljenika i starijih osoba Općine Martijanec na pomoći oko organizacije i ustupanju prostora za provođenje radionice.