07
prosinac
2023

Općina Martijanec te gradovi Varaždinske Toplice i Prelog potpisali pismo namjere o suradnji

U ponedjeljak 25. siječnja su čelnici Općine Martijanec (načelnik Dražen Levak), Grada Varaždinskih Toplica (gradonačelnica Dragica Ratković) te Grada Preloga (gradonačelnik Ljubomir Kolarek) potpisali izjavu namjere o suradnji na planu zajedničkog razvoja održivog kontinentalnog turizma.

U svrhu snažnijeg sadržajnog povezivanja različitih geografskih i kulturnih područja (donje Međimurje, nizina Drave, Varaždinsko-topličko gorje), daljnjeg razvoja cikloturističkih i drugih turističkih sadržaja, potpisnici su pozdravili razvoj originalnih tematskih programa, počevši od kulturno-turističke tematske staze “Na Martinovom tragu”. Staza, čiji je plan realizacije dovršen krajem prošle godine, prolazit će područjem Martijanca, Rivalna i Gornjeg Martijanca te spajati podravsku nizinu i martijanečko-topličko vinogorje.

Potpisnici očekuju da će se na taj način ostvariti cjelovitiji turistički razvoj, uz aktiviranje lokalnih ponuditelja usluga (OPG-a, vinara, smještajnih kapaciteta).