11
kolovoz
2022

[VIDEO] Preporuke Ministarstva zdravstva vezano uz koronavirus

Pozivamo sve na odgovorno ponašanje te da se držite preporuka Ministarstva zdravstva vezano uz koronavirus.

Rukovanje se smatra bliskim kontaktom za širenje bolesti koje se prenose kapljičnim putem, te se zbog toga preporučuje da se ljudi što manje rukuju, jer se time smanjuje rizik potencijalnog prijenosa bolesti koje uzrokuje novi koronavirus (COVID-19) i drugih bolesti koje se prenose tim putem.

Preporuča se zdravstvenim ustanovama i zdravstvenim djelatnicima da pružanje usluga zdravstvenog turizma (pružanje zdravstvenih usluga osobama koje dolaze izvan Hrvatske, primjerice dentalne usluge, lječilišne usluge i dr.) osobama koje dolaze iz zahvaćenih područja odgode u narednih mjesec dana kako bi se spriječio rizik mogućeg širenja COVID-19 bolesti uzrokovane novim koronavirusom (SARS-CoV-2) iz zahvaćenih područja.

Najnovije preporuke možete pročitati na službenim stranicama Ministarstva:
https://www.hzjz.hr/sluzba-epidemiologija-zarazne-bolesti/…/