23
rujan
2023

U Martijancu modernizacija javne rasvjete vrijedna 619 tisuća kuna

Općina Martijanec radi na modernizaciji dijela sustava javne rasvjete, vrijednoj gotovo 619. 000 kuna.

U ovoj, prvoj fazi modernizacije, radnici će na postojeće električne stupove uz državnu cestu D2 i D24 postaviti 224 nova LED rasvjetna tijela.

Projekt zajedno financiraju Općina Martijanec i Ministarstvo. Putem Programa održivog razvoja lokalne zajednice Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije za modernizaciju sustava javne rasvjete u Martijancu stiglo je 250.000 kuna.

– Postavljanjem moderne LED rasvjete povećava se sigurnost sudionika u prometu, osigurava ušteda u potrošnji električne energije, smanjuju troškovi održavanja te povećava kvaliteta života stanovnika na području Općine Martijanec, što nam je primarni cilj – govori Dražen Levak, načelnik Općine Martijanec.