23
rujan
2023

Za martijanečke udruge 176,5 tisuća kuna

Općina Martijanec je  udrugama sa svog područja dodijelila ukupno 176,5 tisuća kuna iz općinskog proračuna.

Odluku o dodijeli sredstva za financiranje njihovih programa, predstavnicima je udruga iz sporta, kulture, promicanja ljudskih prava i socijalne skrbi službeno uručio načelnik Martijanca Dražen Levak.

Udruge koje su ostvarile uvjete za financijsku potporu Općine i ove će se godine tradicionalno uključiti u projekte Općine Martijanec te, prema riječima načelnika Levaka, svojim djelovanjem pridonijeti razvoju Općine.

-Postojanje i rad udruga dio je civilizacijskog procesa i svjesni smo koliko one pridonose svakodnevnom životu u Općini. Udruge su uključene u sve segmente društva i gotovo da nema događanja ili društvenog procesa u Općini u čiji rad nije uključena neka od udruga iz tog područja. Zbog toga ih maksimalno podupiremo u skladu s našim proračunskim mogućnostima – izjavio je nakon sastanka načelnik Levak.