Rekonstrukcija ograde na mjesnom groblju u Križovljanu

Stara je, „živa“ ograda od crnogorice morala biti uklonjena zbog bolesti prouzročene štetnim utjecajem soli i automobila. Uz ogradu je izgrađen i parapet, a sve u skladu s idejnim rješenjima struke.

Ograda je zbog široke fronte trebala biti propusna kao bi izdržala nalete vjetra, a ujedno je bilo važno osigurati privatnost posjetiteljima.
Pocinčana zelena ograda je s pdv-om i postavom, koštala gotovo 319.000 kuna.

Nešto manje od polovice novca, 115,2 tisuće kuna sufinancirala je Vlada RH, Ministarstvo graditeljstva i prostornog uređenja.

Kronologija
26.10.2020.
Nova ograda Mjesnog groblja u Križovljanu
Mjesno groblje u Križovljanu dočekati će blagdan Svih svetih okruženo novom ogradom. Tako će posjetitelji groblja imati priliku u miru, bez pogleda s prometne Podravske magistrale obići grobove svojih najmilijih. Stara je, „živa“ ograda od crnogorice morala biti uklonjena zbog bolesti prouzročene štetnim utjecajem soli i automobila. Uz ogradu je izgrađen i parapet, a sve […]