Poziv na predavanje za poljoprivrednike

Općina Martijanec u suradnji s Upravnim odjelom za poljoprivredu i ruralni razvoj Varaždinske županije i Hrvatskim zavodom za poljoprivredno savjetodavnu službu Varaždinske županije organizira predavanje za poljoprivrednike na temu “Poticaji i subvencije koje mogu ostvariti poljoprivredni proizvođači u 2018. godini”.

Predavanje će održati dr.sc Dragutin Vincek pročelnik upravnog odjela za poljoprivredu i ruralni razvoj Varaždinske županije i Mara Bogović pročelnica podružnice HZPSS Varaždinske županije.

Teme predavanja biti će upoznavanje poljoprivrednika sa mjerama koje sufinancira Varaždinska županija i Ministarstvo poljoprivrede kao što su:

• okrupljavanje i povećanje poljoprivrednog zemljišta
  • analizu poljoprivrednog zemljišta
  • za podizanje trajnih nasada, (osim vinograda)
  • za navodnjavanje i zaštitne mreže
  • za izgradnju ili rekonstrukciju plastenika i staklenika
  • za ekološku proizvodnju trošak nadzora
  • te za sufinanciranje rada zadruga

Nove mjere koje bi trebale olakšati poljoprivrednu proizvodnju:

• Potpora za proljetnu sjetvu
  • Potpora za održivu poljoprivrednu proizvodnju

Te odgovori na sva postavljena pitanja zainteresiranih poljoprivrednika