svibanj

Općina Martijanec objavljuje Javni natječaj za financiranje projekata i programa udruga iz Proračuna Općine Martijanec u 2021. Godini.

U Proračunu Općine Martijanec za 2021. godinu osigurana su financijska sredstva za financiranje prioritetnih projekata/programa udruga u ukupnom iznosu od 188.000,00. Programi i projekti udruga od općeg interesa na području Općine Martijanec za čije se financiranje osiguravaju sredstva u Proračunu Općine Martijanec za 2021. godinu jesu oni koji ostvaruju javne potrebe građana i pridonose razvitku i općem napretku Općine, a odnose se na:

1. Poticanje i afirmacija kulturnog amaterizma
    1. Glazbeno – scenske aktivnosti
    2. Promocija vrijednosti, predmeta, aktivnosti i drugih običaja tradicijske baštine
    3. Organizacija redovnih programa
    4. Sudjelovanje na općinskim manifestacijama i promocija izvan Općine Martijanec
  2. Unapređenje kvalitete života, životnih vještina i sposobnosti građana te potreba iz područja socijalne i zdravstvene skrbi i humanitarne djelatnosti, udruga proisteklih iz domovinskog rata te drugim područjima od interesa za opće dobro
    1. Obrazovni programi (radionice, predavanja, tribine) za unaprjeđenje kvalitete života životnih vještina i drugih sposobnosti
    2. Osposobljavanje građana za informacijske i komunikacijske tehnologije
    3. Poduzetnička kultura i usvajanje novih strukovnih tehnologija
    4. Zaštita i promicanje kulturnih i povijesnih dobara te zaštita i očuvanje prirode
    5. Zaštita biljaka i životinja
    6. Organizacija redovnih programa udruga proisteklih iz domovinskog rata, obilježavanje državnih blagdana i značajnih datuma
    7. Promicanje obrazovanja za održivi razvoj
  3. Promicanje i poticanje na bavljenje amaterskim sportom
    1. Organizacija provedbe programa u području sporta
    2. Organizacija redovnih programa
    3. Sudjelovanje na općinskim manifestacijama
    4. Promocija izvan Općine Martijanec

Rok za podnošenje prijava je 30 dana od objave ovog Natječaja te započinje teći s 12.02.2021. godine do zaključno 13.03.2021. godine.